Zvyšné nezahadzujte

Ako na to

Nedávno ste kachličkovali podlahu v kúpeľni, obkladali sprchový kút, či steny v kuchyni? A pár zvyšných kúskov vám ostalo? Určite sa ich nezbavte šmahom ruky a pozrite sa, aké malé hobby projekty vďaka nim môžete zrealizovať.

ibv - IBV Pinterest obkladacky 768x500 - Zvyšné nezahadzujte

Na čačky

Jedným zo spôsobov, ako upcyklovať zvyšky obkladov a dlažieb je pretaviť ich do vecí, ktoré majú priamy súvis s krásou. Môžete začať výrobou chic vešiaku na šperky. Postačuje doska, farba, kúsky obkladovej mozaiky a pár háčikov. Výrobu tejto užitočnosti hravo zvládnete. Aby bolo na vešiak aj čo vešať, môžete použiť kúsky obkladov aj na výrobu originálnych šperkov. Prstene na každý prst, alebo trendy dlhý náhrdelník - už zajtra sa nimi môžete popýšiť. Na kontrolu toho, ako vám novovyrobené okrasy pristanú mrknete do zrkadla v mozaikovom ráme a môžete vyraziť.

Za stolom štýlovo

Zvyšky obkladov môžete tiež použiť na skrášlenie a spríjemnenie stolovania. Nenáročným projektom je výroba podložiek pod poháre, kedy stačí na kachličku pripevniť korkové, či plstené "nožičky", vďaka ktorým ochránite povrch stola a môžete naplniť poháre osviežujúcimi nápojmi až po samý okraj. Na zdravie! Na servírovanie si potom môžete do série vyrobiť vlastnú tácku, držiak na papierové obrúsky, alebo dosku na syr. Ak sa vám máli, pustite sa aj do vylepšenia celého povrchu servírovacieho stolíka. Dobrú chuť!

Trvácne spomienky

Aj vy milujete pocit, keď si môžete pripomenúť krásne momenty zo svojho života? Využite na to aj to, čo ostalo po kachličkovaní. Preneste fotospomienku na odolnú kachličku a kochajte sa ňou každý deň. Ak máte vo zvyku pripínať spomienky rovno na chladničku, môžete si vyrobiť vlastné kreatívne magnetky, ktorými fotky upevníte tam, kam sa vám to hodí.

Komu sa nelení, tomu sa zelení

Aj vaším spoločníkom z rastlinnej ríše môžete vyrobiť niečo oku lahodiace zo zvyškových obkladov. Bežný nudný kvetináč zrazu naberie druhý dych, keď ho "oblečiete" do pestrofarebnej mozaiky. Aby sa rezané kvety necítili o nič ukrátené, tiež im môžete dopriať extra pozornosť a skrášliť vázu, do ktorej ich aranžujete.

 

Predchádzajúci článok
Ako sa rodí dážď
Nasledujúci článok
Klietka plná kameňov
keyboard_arrow_up