Murovacie systémy

Dodávame kvalitné materiály od renomovaných výrobcov spolu s poradenstvom v oblasti hrubej stavby.

Betónové systémy

Murovacie tvárnice sú vhodné pre jednoduché a presné murovanie, hlavne suterénov podpivničených a čiastočne podpivničených budov. V niektorých prípadoch aj pre murovanie nadzemných konštrukcií. Priečkové tvárnice sú vhodné pre jednoduché a presné murovanie priečok a výplňových konštrukcií hlavne suterénov podpivničených a čiastočne podpivničených budov.

Debniace tvárnice sú vhodné na realizáciu základov, oporných múrov a oplotení. Používajú sa ako stratené debnenie pri betonáži základových pásov. Pri spolupôsobení s výstužou vytvoria vhodnú a v krátkom čase zhotovenú konštrukciu po základovú dosku. Pri použití debniacich tvárnic je úspora reziva na debnenie a skrátenie doby realizácie.
Debniace tvárnice ponúkame v dvoch vyhotoveniach - profil H pre vytvorenie staticky kompaktnejšej základovej konštrukcie a tvárnice na pero a drážku pre presnejšie osadenie a murovanie.
Rozmer 500 mm x 250 mm, hrúbka 150 – 400 mm.

Debniace stĺpové tvárnice sú vhodné na realizáciu základov a stĺpov. Používajú sa ako stratené debnenie pri betonáži stĺpov.
Výška 250 mm – od 200x200 mm až 400x400 mm.

Dodávatelia

ibv - Premac 150x54 - Murovacie systémy
ibv - stadreko 150x75 - Murovacie systémy
ibv - AUSTRIA BETON WERK 150x89 - Murovacie systémy
ibv - prieckove tvarnice 270x375 - Murovacie systémy
ibv - bytbloky 270x190 - Murovacie systémy
ibv - debniace tvarnice 270x190 - Murovacie systémy

Tehlové systémy

Tehlový systém s nadštandartnými tepelnoizolačnými vlastnosťami je vyvinutý pre budovy bez dodatočného zateplenia. Vhodný pre pasívne a nízkoenergetické budovy.

Tehlový systém Profi Dryfix umožňuje rýchle a presné murovanie bez malty. Je vhodný pre murovanie do -5° C. Odbúrava problémy so skladovaním murovacej zmesi hlavne v zimnom a vlhkom období.

Tehlový murovací systém Profi je výhodný pre rýchle murovanie presnými brúsenými tvárnicami bez murovacej malty na tenkovrstvé lepidlo. To znamená murovanie bez miešačky. Pri vytvorení ložnej škáry do 1 mm a použitím kompletného systému sa eliminujú tepelné mosty.

Tehlový systém na murovaciu maltu P+D pre tradičné murovanie na vápennocementovú maltu. Tento systém má vysokú pevnosť v tlaku a nízky difúzny odpor. Je to murivo vhodné pre podklad pod omietky. Murovanie tvárnicami na pero a drážku je možné znížiť spotrebu murovacej malty až na polovicu a tým aj úsporu času pri murovaní. V ponuke sú priečkové tvárnice hrúbky od 80 mm do 175 mm a obvodové tvárnice od 250 mm do 440 mm.

Dodávatelia

ibv - e img 429 3 200 200 0 ffffff 100x100 - Murovacie systémy
ibv - e img 427 3 200 200 0 ffffff 100x100 - Murovacie systémy
ibv - e img 428 3 200 200 0 ffffff 100x100 - Murovacie systémy

Tehlový systém s akustickými vlastnosťami. Priečky s akustických tvárnic sú vhodné najmä ako deliace steny v bytových domoch, hoteloch nemocniciach ... Vyrábajú sa v hrúbkach od 115 mm do 300 mm na maltu alebo lepidlo.

Keramické preklady
Keramické predpäté preklady ( KPP )  sa vyrábajú v dĺžkach od 1,0 m do 3,0 m a sú vhodné do vnútorných nenosných priečok nad dverné, okenné a iné otvory. Preklady sú nenosné nadmurovaním tlačenej zóny plnou tehlou alebo nadbetónovaním vznikne spriahnutý preklad.

Keramické nosné preklady ( KP 23,8 ) sú vhodné na zhotovenie okenných, dverných a iných otvorov v obvodových a vnútorných nosných konštrukciách. Preklad je nosný hneď po zabudovaní.

Roletové a žalúziové preklady sa používajú ako nosné prvky nad otvormi v obvodových nosných konštrukciách s možnosťou zabudovania vonkajších žalúzií.

ibv - tehlovy system - Murovacie systémy

Pórobetónové systémy

Pórobetónový konštrukčný systém Porfix sa vyznačuje skĺbením pevnostných a tepelnotechnických vlastností s požiadavkami na ekologickú výstavbu všetkých druhov stavieb. Pórobetónový systém Porfix umožňuje úsporu nákladov na výstavbu nielen pri realizácii, ale aj počas úžívania stavebného diela. Po vyvinutí materiálu Porfix Plus spĺňa náročné kritériá pre stavbu pasívnych a nízkoenergetických budov. Porfix vyvinul kompletný konštrukčný systém vrátane obvodových stien, priečok, doplnkov a stropov.

Konštrukcie z bieleho pórobetónu Ytong
Pórobetónové konštrukcie Ytong tvoria kompletný stavebný systém pre hrubú stavbu všetkých druhov stavieb od rodinných domov, cez polyfunkčné budovy, výrobné haly a skladové priestory. Pórobetónové konštrukcie z Ytongu umožňujú vysoký štandard teplotechnických vlastností budov. Na tento účel sú v sortimente tvárnice pre obvodové murivo v rôznych pevnostných druhov až po tvárnice so zvýšenou pevnosťou a tvárnice so zvýšeným tepelným odporom s označením Lambda do hrúbky muriva 450 mm a Theta do hrúbky muriva 500 mm. Systém je doplnený tepelnoizolačným materiálom Multipor, ktorý je vhodný pre zateplenie fasád. Kompletný konštrukčný systém je vytvorený z priečkových murovacích tvárnic a doplnkov, ako sú preklady a prekladové trámce, stropné a strešné dielce a schodiská.

Dodávatelia

ibv - Porfix 150x84 - Murovacie systémy
ibv - Silka 100x100 - Murovacie systémy
ibv - ytong 150x88 - Murovacie systémy
ibv - porobeton 270x400 - Murovacie systémy
ibv - porobeton2 - Murovacie systémy
ibv - porobeton3 - Murovacie systémy

Potrebujete viac informácií?

Neváhajte, zavolajte alebo nám napíšte, čo hľadáte. Vaše otázky ohľadom produktu či jeho dostupnosti zodpovieme prostredníctvom mailu.

Poskytované služby

keyboard_arrow_up