Požičajte si len za body - vertikutátor pre verných

Vernostný program

ibv - Benefit KZ Web 768x416 - Požičajte si len za body - vertikutátor pre verných

Jarné záhradkárčenie je tu a my sme si pre svojich verných pripravili špeciálnu ponuku z požičovne. Práve vy si môžete požičať zariadenie vertikutátor len za nazbierané body s nasledujúcimi podmienkami:

Hodnota zapožičania na 1 deň: 600 bodov
Maximálny čas požičania: 2 dni

Čo to vlastne je?
Vertikutácia je proces, ktorý zbavuje trávnik starých zvyškov pokosenej trávy a machu. Vďaka vertikutácii sa v trávniku zvyšuje cirkulácia vzduchu, rýchlosť priesaku vody a živín a prívod svetla ku koreňom trávy.

Prečo a kedy vertikutovať?
Počas celého roka čelí trávnik rôznym záťažiam a jeho pravidelným užívaním dochádza ku zhusťovaniu povrchu. Tvorí sa v ňom trávna plsť, ktorá trávnik upcháva, ku koreňom nepreniká vlaha, živiny, ani svetlo. Vertikutáciu je treba robiť aspoň dvakrát do roka (jar, jeseň). Dôležitá je najmä jarná obnova, kedy je potrebné, aby sa trávnik po náročnej zime rýchlo regeneroval.

Zásady správnej vertikutácia
Vertikutácia sa vykonáva maximálne do hĺbky 3 mm. Pri nastavení väčšej hĺbky hrozí poškodenie trávnika. Pred vertikutáciou nezabudnite trávnik pokosiť, po nej je vhodné dosiať holé miesta, ktoré môžu týmto procesom vzniknúť a trávnik pohnojiť.

Máte záujem si vertikutátor rezervovať? Napíšte nám:

    Predchádzajúci článok
    Nový katalóg záhradaná architektúra 2019
    Nasledujúci článok
    Jarný refresh kúpeľne
    keyboard_arrow_up