Čo je nové vo svete striech

Akcie a novinky

Svet striech a strešných okien napreduje každým rokom. Aké prekvapivé novinky, zlepšováky a trendy sú dostupné na trhu? Nechajte sa prekvapiť.

ibv - svetlo 768x512 - Čo je nové vo svete striech

Smart nie sú už len fóny

Denné svetlo a čerstvý vzduch majú na nás dokázateľne veľmi pozitívný vplyv - učenie a sústredenie ide ľahšie keď máme dostatok kyslíka, ranné vstávanie bolí menej so slnečnými lúčmi na tvári a do ríše snov vkĺzneme za tmy rýchlejšie. Keďže sme generáciou, ktorá skoro 90% času trávi vnútri, chceme si tieto elementy priniesť so sebou do interiéru. Naše možnosti, z ktorých si môžeme vyberať sú také, o akých sa našim starým rodičom ani neprisnilo. Smart okná myslia za nás. Sledujú predpoveď počasia a v momente, keď začne pršať sa samé zavrú. Ráno sa okná spolu s roletami otvoria a vpustia dnu denné svetlo. Ešte keby vedeli pripraviť šálku horúcej kávy, bolo by to dokonalé vstávanie. Ustrážia vám príjemný chládok, pretože sa zas automaticky zatiahnu a zavrú keď začne slniečko pripekať. Že idete z domu? Stačí jeden klik a všetky strešné okná máte v momente zavreté. Sú skrátka smart.

A bolo svetlo!

Každý domov má tmavý kút. Taký ten, kde by mohlo byť pekne, len je tam akosi temno. Verte, že pre váš dom existuje nádej na svetlejšiu budúcnosť. Technológie pokročili a možné je všeličo. Aj slnečné, či mesačné lúče "chytiť a preniesť bližšie". Svetlovod. Presne to je vaše riešenie. Svetlovody montované na plochú, či šikmú strechu vedú vysokoreflexným tubusom svetlo až do vzdialenosti 6 metrov presne tam, kam potrebujete. Svieťte menej a užívajte si svoj rozjasnený domov.

Zelené strechy majú zelenú

ibv - zelena strecha 370x250 - Čo je nové vo svete striechibv - sukulenty2 370x250 - Čo je nové vo svete striech

V hlave sa črtá prestava ikonického škandinávskeho vidieka. Strechy minimalistických domov mäkké a huňaté, chumáče trávy tiahnúcej sa od ich hrebeňov až po zem sa hojdajú vo vetre. Vegetačné strechy však môžu byť aj slovenské. Zeleň ulahodí oku, vyprodukuje kyslík a zadrží vodu pre sviežosť, ktorú priam cítiť vo vzduchu. Pomáha šetriť energiu aj svojimi izolačnými vlastnosťami a chráni pred UV žiarením. Že si neviete predstaviť, ako každý deň okrem záhrady polievate ešte aj strechu? Ani nemusíte. Bežne zelená strecha potrebuje len dvakrát do roka pohnojiť a zavlažuje sa skutočne len v prípadoch extrémneho sucha. Obavy z ťarchy tejto krásy môžete tiež zahodiť za hlavu. Moderná zelená strecha nepotrebuje substrát a je dnes už štyrikrát ľahšia, než keby bola na streche vrstva zeminy. Vegetačná vrstva sa k vám dostane až po roku a pol pestovania a bude tvorená rastlinami, ktoré sú na naše podmienky prispôsobené a dobre zvládnu horúce leto aj treskúcu zimu s bohatou snehovou nádielkou. Korunou krásy vášho domu takto budú rozchodníky, machy a byliny, ktoré netreba kosiť a nebudú ich špatiť buriny.

 

Predchádzajúci článok
Zelené zlato alebo čo ste možno nevedeli o tráve
Nasledujúci článok
Toto sa dá hodiť na gril?
keyboard_arrow_up