Toto sa dá hodiť na gril?

Ako na to

Dlhé dni, teplé večery, studená limonáda a takmer letná pohoda je tu. K tomu posedenie s priateľmi okolo grilu, z ktorého sa lákavé vône šíria do ďaleka. Mäso či klobásky - to je taká grilovacia klasika. Ale čo iné sa tiež dá zaradiť do grilovačkového menu?

ibv - gril 768x512 - Toto sa dá hodiť na gril?

Avokádo s paradajkami a bylinkami

Chuť leta na tanier vám prinesie táto kombinácia. Stačí avokádo rozpoliť (nelúpať), vybrať jadro a natrieť dužinu olivovým olejom. Takto nachystané položiť na gril na 5 - 7 minút a hotovo. Pred podávaním sa level fajnovosti zvýši ešte o stupeň pridaním rozpolených miniparadajok, píniových orieškov a citrónovej šťavy. Soľ, korenie, obľúbené bylinky a môžete hodovať.

Šalátové listy inak

Povedzme si narovinu - šaláty sú zelené, zdravé, chrumkavé a siahame po nich, keď sa chceme dostať do diétneho neba (a odčiniť svoje čokoládové hriechy). Nebudeme si klamať - to, pri čom sa naše chuťové poháriky naozaj rozozvučia sú všetky oné šťavnaté a voňavé veci, ktoré na tých našich listoch máme naložené. Po novom skúste hodiť šalát rovno na gril. Rozpolenú zelenú hlávku z každej strany pogrilujte asi päť minút a pred podávaním vylepšite domácim dressingom.

Ryža, ktorá neprepadne cez mriežku

Yaki Onigiri je názov ďalšej kombinácie, ktorú vás možno doposiaľ nenapadlo hádzať na gril. Uvarenú (najlepšie japonskú) ryžu vložte do misky, ktorou budete krúžiť, kým sa ryža nezlepí sama do guľôčky. Prstami tieto guľôčky vyformujete do trojuholníkov a na päť minút pogrilujte z každej strany, kým nebudú zlatisté a chrumkavé. Meshiagare!

Biely kvet z grilu

Mračíte sa a dumáte, o čo tu ide? Jedlý kvet, ktorý všetci poznáme je predsa karfiol. Stačí ho nakrájať na plátky, potrieť olejom s paprikou, soľou a korením a osmahnúť na grile z oboch strán. Tesne pred tým, ako sa doň s chuťou pustíte ho ešte nad ohňom posypte strúhaným syrom a na tanieri dozdobte slaninkou a pažítkou.

Sladkosti plameňmi ošľahané

Za dobrým hlavným sa hodí aj sladká bodka. Ak ste doteraz nevyskúšali grilované dezerty, je najvyšší čas začať. Broskyne so škoricovým maslom, ananás s kokosovou zmrzlinou, melón so štipkou chilli a limetky, či bobule sladkého hrozna - to všetko máte za pár minút hotové a môžete hodovať.

Záhradnú pohodu a letné radosti si môžete užívať aj vďaka produktom od nás. Základom je gril, doň uhlie a brikety, ale aj dôležité maličkosti ako špajdle a zápalky. Tiež u nás nájdete materiál, vďaka ktorému upravíte svoj obľúbený záhradný kútik podľa svojich predstáv - náradie a nástroje, dlažby, obkladové kamene a ploty. Príďte si vybrať rovno na predajňu, pozývame vás.

 

Predchádzajúci článok
Čo je nové vo svete striech
Nasledujúci článok
Letná akcia so Semmelrock podvalmi do vašej záhrady
keyboard_arrow_up