Nábytok do kúpeľne, ktorý vydrží

Tipy a triky

Kúpeľňový nábytok má svoje špecifiká. Najlepšie spravíte, ak si vopred premyslíte a naplánujete, ako bude vaša kúpeľňa snov vyzerať. Je jasné, že každý má tiež vlastný rozpočet, takže financie hrajú dôležitú úlohu. Pamätajte, že nie vždy platí priama úmera medzi cenou a kvalitou. 

ibv - kupelnovynabytok 768x501 - Nábytok do kúpeľne, ktorý vydrží

Na čo sa teda zamerať a ako rozoznať, čo sa oplatí?

Nábytok do kúpeľne musí nevyhnutne odolávať vlhkosti a ľahko sa udržiavať. Každý diel musí dobre pasovať, nábytok má byť zmontovaný správne a s presnosťou. Ak sa chcete presvedčiť, či ten, ktorý obzeráte je kvalitne spracovaný, prezrite si jeho hrany - tu najčastejšie vidieť pochybenia pri výrobe. Veľkosť umývadla určí veľkosť a typ skrinky, ktorú použijete; materiál, z ktorého sú steny kúpeľne zas určí spôsob uchytenia a zavesenia nábytku. Nábytok môže mať aj certifikát o vodotesnosti, čo určite svedčí o jeho kvalite a o dôslednosti výrobcu. Napriek tomu aj takýto nábytok po obliatí, či pofŕkaní utrite dosucha a kúpeľňu plnú pary po horúcej sprche, či kúpeli vždy riadne vyvetrajte.

Materiály

Na výrobu kúpeľňového nábytku sa používajú najčastejšie tri druhy materiálov:
LDT - laminovaná drevotriesková doska, ktorá je ošetrená fóliou, alebo lakom, býva tiež napustená vodeodolnou látkou
MDF - drevovláknitá doska, ktorá tiež máva na povrchu fóliu, prípadne lak
Masív - drevo musí byť správne ošetrené proti napučaniu

Hrany máva nábytok opáskované ABS páskou a dôležité je aj správne lepidlo, ktoré musí odolávať každodenným kúpeľňovým skúškam.

Čo si vybrať

Všade je všetkého veľa. To platí aj o možnostiach výberu kúpeľňového nábytku. Skrinky, police, regály... Odkladacích možností je fúra a rozhodnutie je len a len na vás. Vyberte si, či ich chcete zavesené na stenu, voľne stojace, či vysoké (ktoré je z dôvodu bezpečnosti dobré upevniť aj na stenu). Odkladanie môže byť teda do otvorených poličiek, prípadne ukryté pred pohľadmi zvedavcov v zásuvkách a za dvierkami. Dobre si prezrite aj pánty a spôsob otvárania tak, aby čo najlepšie vyhovovali vašim potrebám. Mechanizmus auto-zatvárania na zásuvkách a spomaľovače na dvierkach vám spríjemnia každodenné užívanie. Viete čo je galérka? Ak nie, tak už viete: je to zrkadlová skrinka.

Kopec doplnkov

Keď už budete mať zariadenú svoju kúpeľňu snov nábytkom podľa vašich predstáv, nezabudnite aj na ďalšie detaily - vešiaky, háčiky, dávkovač mydla, držiak na toaletný papier, wc kefu, úložné boxy, kôš na bielizeň, koberce, predložky aj protišmykové podložky.

Návrh kúpeľne hravo vybavíte v našom kúpeľňovom štúdiu a v predajni IBV nájdete kúpeľňový raj.

 

Predchádzajúci článok
Závesná skrinka Scarlet
Nasledujúci článok
Rozdali sme kopec darčekov
keyboard_arrow_up