Elektrické náradie a jeho technológie

Tipy a triky

Majstrovanie je dnes jednoduchšie vďaka šikovným pomocníkom. V ponuke je mnoho druhov elektrického náradia a výrobcovia sa pretekajú vo vývoji nových technológií pre vyššiu efektivitu svojich kúskov. Rozhodli sme vám ich priblížiť, aby bol výber pre vás jednoduchší a aby ste rozumeli všetkému, čo pre vás v nákupnom rozhodovaní môže byť užitočné a dôležité.

ibv - majstrovanie 768x513 - Elektrické náradie a jeho technológie

LXT

Skratka LXT označuje Li-iónové akumulátory, čiže batérie v elektrickom náradí. Výhodou tohto typu akumulátora je, že nemá žiadny pamäťový efekt (čiastočné zníženie kapacity, vyžaduje úplné vybitie) v porovnaní s nikel-kadmiovým článkom. Nabíjanie LXT batérie je rýchle a nabitý akumulátor môžete bez problémov dlhodobo skladovať. Tieto batérie majú vyššiu kapacitu a nevadia im ani nízke teploty. Pri nabíjaní je akumulátor chránený systémom proti nadmernému nabíjaniu a tiež počas chodu proti vybitiu. Vďaka nižšej hmotnosti a menším rozmerom sú aj lepšie aj z ergonomického hľadiska. Batéria má kryt, ktorý pohlcuje nárazy počas práce pre pohodlnejšie používanie.

AVT & Soft no load

Tieto názvy v sebe ukrývajú antivibračný systém. Funguje na princípe potlačenia rýchlosti motora, tento systém zníži vibrácie tela nástroja pri voľnobehu, vďaka čomu zníži množstvo vibrácií na ruky operátora. Ďalším efektom je minimalizácia vychýlenia hrotu nástroja z bodu použitia. Vďaka týmto technológiám chránite svoje ruky, vaše paže sú menej unavené aby ste sa aj ďalší deň mohli pustiť s chuťou do práce.

XPT

Táto technológia v sebe ukrýva ochranu voči vlhkosti a prachu. Názvom XPT sa označuje ochranné tesnenie vo vnútri nástroja. Tesnenie je navrhnuté tak, aby poskytovalo lepšiu odolnosť proti vode vďaka tomu, že odvádza vodu a prach z vnútorných častí nástroja. Oproti iným technológiám prináša XPT vyššiu ochranu proti prachu a kvapkajúcej vode najmä v exteriéri a v nepriaznivom počasí.

BL motor

Názov označuje bezuhlíkový motor. Aká je jeho výhoda? Má dvakrát dlhšiu životnosť a až o 50% vyššiu účinnosť.

Máme pre vás aj špeciálnu ponuku - tento set elektrického náradia za bezkonkurenčnú cenu v praktickej taške s rádiom, ktoré vďaka ktorému sa vám bude veselšie majstrovať. Spoločnosť Makita navyše ponúka predĺženú záruku až na 3 roky od zakúpenia elektrického náradia.

Predchádzajúci článok
Poznáte tekuté fólie?
Nasledujúci článok
Špeciálny set Makita
keyboard_arrow_up