Zrkadielko, zrkadielko...

Tipy a triky

Viete to spočítať? Koľkokrát za deň mrkneme do zrkadla, aby sme sa uistili, že neposlušný prameň vlasov je na svojom mieste a medzi zubami nevidno žiadne pozostatky obeda... Zrkadlá a zrkadielka sú súčasťou bežného dňa pre mužov aj pre ženy, nie len rozprávkových Zlých kráľovien.

ibv - Zrkadlo Thumb 768x416 - Zrkadielko, zrkadielko...

Nie len také hociaké

Čo teda obyčajné zrkadlo môže mať, aby nebolo úplne tuctové? Jednoduché vylepšenie prichádza vo forme integrovaného osvetlenia. Zrkadlá s vstavanými LEDkami a pohybovým senzorom, ktorý svetlo zapne v tej správnej chvíli určite uľahčia každodenné fungovanie. Druhou nie úplnou novinkou sú zrkadlá, ktoré sa nerosia. Môžete si vybrať infrapanel so zrkadlovou úpravou, ktorý v kúpeľni okrem ostrého obrazu zabezpečí aj príjemné teplo. Iná možnosť je elektrická vyhrievaná fólia, ktorá tiež zrkadlo ochráni pred zahmlievaním. Stačí ju prilepiť na zadnú stranu zrkadla.

Smart svet

Zrkadlá, ktoré svietia, vykurujú a nerosia sa sú len začiatok. Dnes sme ale oveľa ďalej a ak neváhate do svojho zrkadla investovať vyššiu sumičku, moderné technológie vás nesklamú. Predstavte si smart zrkadlo ako veľký displej, ktorý navyše aj dokáže odraziť váš obraz. Keď je ale aktívny vie skutočne všeličo - pozrite si predpoveď počasia kým si umývate zuby, počas holenia prebehnite hodnoty akcií, zrkadlo vám pripomenie, čo všetko treba počas dňa stihnúť a ukáže vám, čo sa deje vo svete. Môžete ho ovládať dotykom, alebo diaľkovým ovládaním.

Viete, kto je Alexa? Je to virtuálna asistentka od Amazonu, ktorá môže tiež bývať vo vašom novom zrkadle. Ovládate ju hlasom a môžete jej nakázať, aby vám prehrala hudbu, prečítala správy, či ukázala, kto prišiel na návštevu a zvoní dolu pri bráne.

HDMI, USB a 3,5 mm jack? Áno! Navyše bezdrôtová klávesnica pre jednoduchšie ovládanie. Smart zrkadlo má aj HD kameru a mirkofón a s "true light technology" si môžete nastaviť svetlo v rozmedzí od 2700 do 6300 K tak, aby ste sa nalíčili presne podľa svetelných podmienok, ktoré budú na mieste, kam sa chystáte. Ako milovník, či milovníčka technológií a ich vzájomnej interakcie si zrkadlo pripojíte k váhe, zubnej kefke aj holiacemu strojčeku.

Ak chcete vidieť, či ten nový krém naozaj funguje u vás rovnako zázračne, ako u veselej pani z reklamy, môžete si svojim smart zrkadlom spraviť každý deň selfie a aplikácia potom vyhodnotí vaše kruhy pod očami, vrásky aj nedokonalosti pleti... Aby ste vedeli, ktorý prípravok naozaj funguje, naskenujete čiarový kód a zrkadlo si zapamätá, ktorý produkt práve používate keď vyzeráte takto krásne.

 

 

Predchádzajúci článok
Už sa nerosí!
Nasledujúci článok
Ohrievače Dedra na stavbu aj do domácnosti
keyboard_arrow_up