Zdravá doska, múdra doska

Tipy a triky

Sadrokartón ako materiál poznáme roky a používa sa ako cenovo dostupná a rýchla možnosť na stavbu v interiéri. Čo ale mnohí považujú za dôležité nevýhody tohto materiálu už dnes vlastne neplatí.

ibv - Zdrava doska – 1 768x416 - Zdravá doska, múdra doska

Vešajte koľko treba

Dnes už sadrokartónové priečky svojou pevnosťou smelo konkurujú tým murovaným. Aby ste mali predstavu o ozajstných číslach, nosnosť sa pohybuje až niekde okolo 25 kg na skrutku. Neváhajte teda a upevňujte televízory, knižnice, či kuchynské skrinky. Navyše môžete zabudnúť na vŕtanie a zháňanie hmoždiniek, ktoré "sedia" k skrutkám, to všetko je už zabudnutiahodná minulosť. Dnes stačí skrutkovač a vlastný biceps. Ak potrebujete zavesiť len niečo menšie, napríklad svoj obľúbený obraz, postačí pár úderov kladivom po hlavičke obyčajného klinca a máte vystarané.

Potichučky

Ak hovoríme o náhrade murovanej steny, odhlučnenie je ďalším dôležitým faktorom, na ktorý pri rozhodovaní prihliadame. Dnešné akustické vlastnosti sadrokartónových dosák sú na vynikajúcej úrovni a vy už nemusíte chodiť po špičkách okolo detskej izby, kde konečne zaspala malá návšteva, či prikrývať si ústa vankúšom keď váš najobľúbenejší futbalový mančaft strelí túžobne očakávaný gól.

Chce to zmenu

Predsa len je to už pár zím, odkedy ste prerábali? Nevadí, interiér poľahky znovu osviežite. Priečky môžete stavať a premiestňovať presne podľa svojich predstáv a prípadné stopy z čias minulých šmahom ruky zacelíte troškou tmelu.

Stena pre zdravý vzduch?

Povedzme si úprimne - väčšina z nás trávi väčšinu svojich dní niekde v interiéri. Dospeláci v práci, rodiny doma, deti v škole... Vo vzduchu okolo nás si poletuje toho naozaj veľa. A nie všetko, čo nevidíme nám neškodí. Formaldehyd, náš každodenný spoločník, je prchavá organická látka, ktorú kúsok po kúsku vdychujeme a práve táto k nášmu pevnému zdraviu isto neprispieva. "Zo vzduchu" sa teda môžete cítiť unavene, mať bolesti hlavy, môžu vás bolieť oči a môžete mať problém sa sústrediť. Čo teda robiť? Siahnite po novodobých kumštoch: Activ Air® je technológia pripravená pomôcť - stavebné a konštrukčné dosky, ktoré ju obsahujú, rozkladajú emisie formaldehydu. Určite to nie je krátkodobá záležitosť, takáto pomoc vám vydrží až 50 rokov. Hor sa teda do stavania zdravých podhľadov, priečok, stien a podláh!

Predchádzajúci článok
Sadrokartón Habito
Nasledujúci článok
Vianočné odmeny pre verných
keyboard_arrow_up