Ušetrite s posuvnými

Tipy a triky

Posuvné dvere ako trend a cesta k úspore. Čo všetko vám posuvné dvere ušetria?

ibv - posuvne dvere 1 768x542 - Ušetrite s posuvnými

Úspora kam len pozriete

Ako všakovaké iné dvere, aj tieto posuvné vám pomôžu znížiť náklady na energie. Či v lete nechcete pustiť do príjemne vychladeného interiéru horúčavu, alebo v zime strážite svoje pohodlné teplúčko, posuvné dvere sú jednoduchým riešením pre obe situácie. Navyše vám pomôžu nevpúšťať dnu zvuk, prach, prievan, či dážď.

Mnohí si ich vyberajú kvôli úspore miesta ak ich domov nie je práve najpriestrannejší. Na rozdiel od bežných dverí tie posuvné nepotrebujú nijaké extra miesto na otváranie a našťastie kľučkou nikdy neobijtete stenu, či okolitý nábytok.

Čo ešte? Posuvné dvere prinášajú do interiéru absolútne maximum denného svetla. Sklo v tomto prípade nie je len výplňou, ale hlavným materiálom, z ktorého sú vyrobené. Vďaka ich schopnosti "neviditeľnosti" sú to aj dvere, ktoré zabezpečujú najvyššiu možnú harmóniu a plynulosť medzi miestnosťami - raz sú to dve, inokedy jedna - presne podľa toho, ako sa vám to práve hodí.

Kam s nimi?

Bežné použitie medzi miestnosťami je to, čo vám asi napadne ako prvé. Posuvné dvere môžu byť riešením aj na miestach, kde by ste si ich "na prvú" nepredstavili. Váš domov je len a len váš a aj odvážne netradičné umiestnenie môže fungovať ako hodinky.

Každodenný kuchynský kolotoč a stiesnené manévrovanie medzi pracovnou doskou, sporákom a rúrou... S posuvnými dvierkami všetko pekne zmestíte aj do nie práve pristorovo štedrej kuchynky. Vďaka tomuto riešeniu už spolu s varením nebudú pribúdať hrče na hlave. Veď kto ešte nikdy nepozabudol na to, že sa skláňa priamo pod skrinkou, z ktorej vybral pred pár sekundami múku na jablkový koláč a dvierka sa samé nezabuchli?

Nie vždy všetko chceme nechávať na očiach. Rustikálny interiér predsa len nie je tak úplne pripravený na najnovšiu 3D televíziu. Najjednoduchšie je teda pridať posuvné dvere korešpondujúce so zariadením miestnosti a za ne zmestiť všetko, čo nemusí byť stále vidno.

Patríte medzi tých šťastných, ktorým vyšiel priestor aj na šatník? Ak chcete zachovať veľkorysosť priestoru a "neukrajovať" zo šatníka, ani z miestnosti, siahnite po posuvných dverách.

Dvere ako architektonický prvok? Určite áno! A tie posuvné môžu interiéru dodať práve taký šmrnc, po akom túžite. Uhladený čistý look, minimalistický vzhľad mliečneho skla, či ohlodanie zubom času? Vyberte si to, čo u vás bude fungovať najlepšie.

Myslíte, že dvere môžu byť aj očným klamom? Veru môžu! V prípade miestnosti s nízkym vstupom posuvné dvere pripevnené vyššie nad ním naozaj vytvoria dojem výšky.

Ak máte svoj byt, alebo dom s jednou pristrannou "open-plan" miestnosťou môžu posuvné dvere poslúžiť ako dočasná stena. Viete nimi napríklad predeliť izbu na dve pre súkromie víkendovej návštevy, či sústredenie pri práci.

Aké si môžete vybrať?

Tušíte správne. Aj vo svete posuvných dvier je nespočetne veľa možností. Puzdrové dvere majú dverné púzdro zabudované v stene a zasúvajú sa do nej. Stodolové dvere majú zas všetko "priznané" - montované z jednej strany steny, s kolieskami a na koľajničke hore priamo viditeľnej. Závan Ázie získate s japonskými dverami z jemného priesvitného papiera v drevenej, alebo bambusovej konštrukcii. Ak je sklo vaším najobľúbenejším materiálom, posuvné dvere sú miestom, kde môžete naplno využiť jeho potenciál. Sklenené posuvné dvere s rôznymi povrchovými úpravami môžete mať priehľadné, priesvitné, biele, či farebné.

Predchádzajúci článok
Málo priestoru na otváranie dverí jednoducho vyrieši stavebné púzro Scrigno
Nasledujúci článok
Zbierajte popadané ovocie bez zohýbania
keyboard_arrow_up