Tapetujte ako dizajnér

Tipy a triky

Tapety môžete milovať, alebo budú pre vás navždy zbytočnosťou. Ak patríte do prvej skupiny, je tu desať bodov, ktorými sa riadia profesionálni dizajnéri.

ibv - Blog Web 768x416 - Tapetujte ako dizajnér

#1 Zamerajte pozornosť

Z palety dizajnov, ktoré sú k dispozícii, vyberajte také, ktoré zapadajú do celkového vzhľadu vášho interiéru. Zúžte počet rôznych povrchových úprav, ktoré používate. Napríklad taká parapeta vo farbe tapety udrží vašu stenu s tapetou "v centre diania."

#2 Vytvorte pocit pohody

Dizajny tapiet prinášajúce upokojenie, eleganciu a jemnosť, ktoré sú zároveň moderné. Takto bude pohoda vo vašej obľúbenej izbe skoro hmatateľná.

#3 Vyjadrite sa

Po anglicky "statement". To je to, čo môžete svojou stenou "povedať". Dizajny s ilustráciou, či nápisom, ktoré sú odvážne kombinované s inými výraznými vzormi. To je ono!

#4 Ozvena v priestore

Máte krásny interiérový doplnok, na ktorý ste nesmierne hrdí? Váza po prababke? Socha z ďalekej cudziny? Dramatickú eleganciu a oživenie pridáte, ak aj vaše tapety budú s týmto kusom v súlade. Nezabúdajte, že veľkú horizontálnu plochu (napr. stôl) použitie kontrastných vertikálnych elementov na stene vyváži.

#5 Doneste dnu kúsok prírody

Rastlinný motív na tapetách, zladené závesy a prepojenie s priestorom za oknom - už nikdy sa nebudete cítiť medzi svojimi štyrmi stenami ako v klietke.

#6 Odvahu aj v kúpeľni

Vaši hostia prídu pravdepodobne práve sem a čo ich zaujme, sú detaily. Nebojte sa "kúpeľňových tapiet". Dizajnéri hovoria: "Odviažte sa práve tu!"

#7 Zachraňujte

Staré originály si to naozaj zaslúžia. Ak sú teda pôvodné tapety krásne a v relatívne dobrom stave, stojí za to prehovoriť s profesionálom a nevzdať sa ich.

#8 Premýšľajte o textúre

Detaily tvoria krásne celky... Preto originálne a jemné dizajny, niekedy aj ručne spracované, môžu byť tou správnou voľbou.

#9 Natiahnite ruky k nebu

Zaujímavé motívy môžete skúsiť aj na strope tak, aby nebol len "pokrievkou" pre vašu izbu. Pridajte rovnaký motív aj inde, napríklad na tienidlá a textílie a steny vynechajte.

#10 Vaše vlastné

Viete, že dnes už je možné dať si vyrobiť tapety na mieru? Vlastný originál podľa požiadaviek určite nesklame.

Predchádzajúci článok
Zavlažovanie po novom
Nasledujúci článok
Kúpeľňová trojkombinácia Tikkurila
keyboard_arrow_up