Päť strašiakov na ceste za kúpeľňou snov

Tipy a triky

Predstavte si špeciálne miesto. Miesto, kde sa obliekate, čítate si a sem-tam si aj zanôtite tú svoju. Oáza pokoja kde vás napadajú skvelé myšlienky, kde máte pár minút len pre seba a za zavretými dverami nechávate všetko, čo si neúprosne žiada kus vašej pozornosti. Áno! Je to kúpeľňa. Preto si táto, často najmenšia miestnosť v našich príbytkoch, zaslúži náš čas a správne plánovanie.

ibv - KupelnaSnov 768x512 - Päť strašiakov na ceste za kúpeľňou snov

Chceme vám pomôcť  sa vyhnúť problémom, ktoré často číhajú na nepripravených. Tu je päť najčastejších situácií, s ktorými sa stretávate pri stavbe a zariaďovaní kúpeľne:

Keby sa dala nafúknuť

Funkčná kúpeľňa vyžaduje naozaj premyslený plán Načiahnuť sa za vodovodným kohútikom a zistiť, že mám akési krátke ruky, sadnúť si na záchod a cítiť ako sa kolená opierajú o stenu, či vliezť do sprchového kúta a môcť sa umývať len spredu, lebo v tom stiesnenom priestore na manévrovanie rukami nie je ani pomyslenie a romantické umývanie chrbta vo dvojici ostane len nesplneným snom… Nezabúdajte aj na praktickú stránku veci - je treba premyslieť, kam uložíte uteráky, kde bude miesto pre toaletný papier a kam sa zmestia všetky jej šminky. Preto nie len dvakrát merajte, ale aj na vlastnej koži skúšajte skôr, než zaplatíte a namontujete. Profesionálne navrhnutá kúpeľňa vám skutočne môže zefektívniť každodenné fungovanie od skorého rána do neskorej noci.

Hry svetla, tieňov a farieb

Nechcete aby pod vašou lampou bola najväčšia tma a aby ranné holenie, či líčenie maskarou boli hrou o prežitie. Pozor na svetlá priamo nad umývadlom alebo kolmo nad zrkadlom. Radšej zvoľte niekoľko zdrojov svetla a myslite aj na možnosť svetlo kombinovať podľa potreby. Na ráno poslúžia žiarovky imitujúce denné svetlo s teplotou nad 6000 K, ktoré vás postavia na nohy. Večernú pohodu si zas posilníte teplým mäkkým svetlom s hodnotou pod 4000 K. Udržte si prirodzený denný cyklus aj vďaka tomu, ako si na veci (a seba) posvietite.

Kam to pichnúť?

Samozrejmosť, ktorá ale môže byť problematická práve v kúpeľni je elektrická zásuvka. Treba ich mať dosť a treba ich mať rozhodené tak, aby šnúra vždy dočiahla tam, kam treba. Na umiestnenie existujú legislatívne stanovené normy, ktoré treba dodržiavať. Nezabudnite, že niektoré spotrebiče budete chcieť mať pripojené stále a používať ich naraz. Napríklad taká práčka. Nechcete sa obmedzovať a ísť do práce s mokrými vlasmi preto, že ešte žmýkala keď ste sa chystali na odchod z domu. Myslite na všetko: na elektrickú zubnú kefku, fén, holiaci strojček, žehličku na vlasy, ohrievač, či ventilátor.

Závan čerstvého vzduchu

V kúpeľni je dobré vetranie veľmi dôležité. Je to miestnosť s najvyššou vlhkosťou a len vďaka správnemu prúdeniu vzduchu sa vyhnete budúcim problémom s plesňami. Majte na pamäti možnosť sušenia uterákov a vetranie po kúpeli. Veď kto z nás nemiluje malú domácu parnú saunu po mrazivom dni?

Nie je všetko zlato čo sa blyští

Dizajnové kúsky lahodia oku a prinesú vám mnoho komplimentov. Čo ale tiež môžu priniesť je každodenný hlavybôľ. Pri plánovaní vašej budúcej kúpeľne snov zvážte fakt, že povrchy a materiály budete dôkladne čistiť aspoň raz do týždňa, musia byť odolné voči vlhkosti a vode. Dajte pozor na konštrukčné vyhotovenie. Voda na povrchoch rada zastane, alebo sa po šikmých plochách rozuteká nevedno kam. Nechcete donekonečna pozerať na mapy vodného kameňa, či napučané drevené obloženie.

Vyhrňme si spolu rukávy

Aj vďaka službám interiérového štúdia sa týmto piatim nepríjemnostiam môžete vyhnúť. Spoločne zhmotníme vaše nápady a vytvoríme vám 3D vizualizáciu, aby ste si vedeli presne predstaviť kam dáte umývadlo, ako spolu zladíte obklady s podlahou a zistili, či sa práčka zmestí to toho rožku, ktorý ste pre ňu vyhliadli vy. V štúdiu nemyslíme len na vaše oči, ale aj peňaženku. K vizualizácii vám pribalíme cenovú kalkuláciu, aby ste nič nenechávali na náhodu.

Stiahnuť kontrolný zoznam

Predchádzajúci článok
Vernostný program "Nakupuj a užívaj!" je späť
Nasledujúci článok
Akciový katalóg plný výhod Jar 2018
keyboard_arrow_up