Môj dom, môj hrad: nech váš dom slúži vám, nie vy jemu

Ako na to

Spravili ste svoje životné rozhodnutie a neviete sa dočkať. Postavíte si dom! S veľkou pravdepodobnosťou je to prvý a možno aj jediný krát, kedy ste v živote v tejto situácii. Momenty radosti z tejto výzvy sa striedajú s obavami a neistotou. Rozhodnutia, ktoré dnes spravíte budú mať dlhodobý dopad na budúcnosť vášho domáceho pohodlia. Kde začať?

ibv - MojDom 768x510 - Môj dom, môj hrad: nech váš dom slúži vám, nie vy jemu

Životné rozhodnutie

Prvým krokom je projekt, od ktorého sa bude odvíjať všetko, čo spravíte ďalej. Dnešný trh ponúka nespočetné množstvo hotových možností. Predpripravené projekty, ktoré pre vás “zložia z poličky”, doladia pár detailov a máte hotovo. Aspoň sa tak zdá. Čo vám ale v tomto prípade hrozí je, že dom, po ktorom ste vždy túžili a ktorého ste sa konečne dočkali nebude tým, v čo ste dúfali.

Najskôr sa pýtajte, potom plánujte

Nie ste prví, ani poslední, ktorí hľadajú svoje odpovede. Naše bohaté skúsenosti nám umožňujú poradiť vám nasledovne:

  • zrekapitulujte veľkosť svojej domácnosti - koľko vás je, či plánujete mať deti, či bude niekto bývať s vami, koľko hostí zvyčajne mávate, do akého veku chcete v tomto dome ostať;
  • zamyslite sa nad svojím životným štýlom - koľko času trávite doma, akú máte prácu a či ju viete a chcete robiť aj z domu, koľko budete mať priestoru na údržbu a starostlivosť o dom a jeho okolie, či chcete niečo pestovať, alebo chovať, koľko máte alebo plánujete mať áut a kde ich chcete mať, koľko úložného priestoru potrebujete;
  • nakoľko myslíte eko - ako energeticky efektívny má váš dom byť;
  • po akých materiáloch a celkovom dizajne túžite;
  • kde presne idete svoj dom postaviť;
  • aký máte rozpočet (a rezervu);
  • ako rýchlo plánujete dom dokončiť (a čo sa stane, ak budete meškať)

Toto úvodné nastavenie vám skutočne pomôže v tom, aby sa nový príbytok stal vaším hniezdom, oázou pokoja a funkčným splneným snom. Hneď ako budete mať jasno v týchto otázkach, môžete pristúpiť k plánovaniu so svojím architektom a s chuťou sa pustiť do vybavovania všetkých potrebných náležitostí.

Okrem dobrých rád pre vás v IBV máme aj ďalšie výhody. Tretí z našich vernostných programov je určený práve pre tých, ktorí začínajú stavať. Pozrite ako sa vernosť oplatí!

Predchádzajúci článok
Akciový katalóg plný výhod Jar 2018
Nasledujúci článok
Katalóg záhrada
keyboard_arrow_up