Dúhové inšpirácie pre váš domov

Tipy a triky

Biela klasika

Klasika, ktorá nikdy nebude “out”. Biele steny miestnosť vždy spravia opticky priestrannejšou a vzdušnejšou. Možno sa obávate, že biele steny budú pôsobiť nudným a sterilným dojmom. Zahoďte obavy a pokojne namočte valček do farby snehu. Biela totiž dá vyniknúť všetkému ostatnému okolo. Rozveseľte ju nápaditými textíliami, pestrým kobercom, zaujímavým zrkadlom, alebo na stenu zaveste svoj obľúbený obraz. Pridajte nápadité svietidlá, či farebný nábytok a biela vás určite nebude nudiť. A ak by predsa len, viete ako na ňu!

ibv - BielaKlasika 2 768x500 - Dúhové inšpirácie pre váš domov

Piata stena

Čo to je? Tá piata stena vo vašej izbe… Zdvihnite bradu a pozrite hore. Na stropy sa často pri dizajne interiérov zabúda a pravdou je, že v niektorých miestnostiach jednoduchý biely funguje skutočne najlepšie. Iným zas môže správne zvolený originál vdýchnuť úplne nový rozmer. Možnosti sú nekonečné. Stačí len zdvihnúť zrak.

ibv - PiataStena 1 768x500 - Dúhové inšpirácie pre váš domov

Vysoký lesk

Ako jemná vrstva lesku na pery, lesklá stena dodá miestnosti punc sofistikovanosti a uhladenosti. Keď hovoríme o tejto vychytávke plnej lesku, nemyslíme lesklé farby na stenu, ktoré si pamätáte zo školských čias. Naopak, táto úprava steny je delikátny proces na ktorého konci na farbu snov nanášate ako čerešničku na torte vrstvu vysokolesklého laku. Vyskúšajte tento originálny trend a užívajte si svoj domov v novom šate.

ibv - VysokyLesk 768x500 - Dúhové inšpirácie pre váš domov

Šalvia - nový neutrál

Dýcha z nej pokoj a pohoda. Chce sa vám zrazu sedieť a relaxovať, cítite sa skrátka doma a dobre. Táto nežná sivastá zelená, ktorá ale nie je v žiadnom prípade nudná, je novým neutrálom a bude jej okolo nás (dúfame) stále viac a viac. Najviac jej pristane drevo, kovy a prírodné textílie. Do spálne, obývačky, či kuchyne - šalvia vám učaruje.

ibv - Salvia 768x500 - Dúhové inšpirácie pre váš domov

Pantone farba roka

Pantone, leader vo svete farieb, vyberá od začiatku milénia každoročne farbu roka. Po farbe zelene z roku 2017 sme tu mali v roku 2018 Ultraviolet. Kontroverzná odvážna modrastá fialová si získala svojich priaznivcov aj odporcov, no pravdou ostáva, že v tej správnej kombinácii dokáže kadečo. Použite ju na jednu stenu, alebo sa odviažte a dajte ju úplne všade - je to na vás. Jedno je isté: táto farba prináša do priestoru energiu a nádych tajomnosti.

ibv - Ultraviolet 768x500 - Dúhové inšpirácie pre váš domov

Pre rok 2019 bola za farbu roka zvolená Living coral - nádherná sýta koralová. Táto neprehliadnuteľná farba prináša do interiérov zasnený retro look a krásne sa kombinuje s odtieňmi šedej, modrej či tyrkisovej. Pre odvážnych je voľbou aj spojenie s inými sýtymi farbami - oranžovou, fuchsiovou či malinovou. 

ibv - IBV living coral 768x500 - Dúhové inšpirácie pre váš domov

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek z týchto krásnych trendov, po radu a po farbu svojich snov si určite príďte k nám. Vyberiete si z nespočetného množstva vzoriek tú, ktorá sa pre vás hodí najlepšie. Navyše ak sa rozhodnete, že chcete domaľovať aj ďalšiu stenu, či ak sa vaša kamarátka to tejto farby totálne zamiluje a nebude bez nej môcť žiť podľa kódu ju “trafiť” znovu bude to najjednoduchšie, čo pre vás spravíme. Už viac žiadne nepríjemné prekvapenia keď obsah plechovky ani zďaleka nezodpovedá sľubom na vrchnáku.

Predchádzajúci článok
Biela interiérová farba Emporio
Nasledujúci článok
Program "Nakupuj a užívaj" 2019 máme odštartovaný!
keyboard_arrow_up