Čo všetko sa našlo v bazénoch

Tipy a triky

Slnečné letné ráno. Ortuť teplomera sa napriek skorej hodine škriabe poriadne vysoko. Vy sa chystáte na deň plný pohody a oddychu, ktorý by mohol ideálne začať rýchlym osviežením v azúrovej vode vášho milovaného bazéna. Keď tu zrazu... Verte, že takéto momenty sa stali a mnohým plávaniachtivým ranostajom zmrzol úsmev na tvári len čo zbadali, čo na nich v bazéne čaká.

ibv - ananas v bazene 768x533 - Čo všetko sa našlo v bazénoch

Pobavte sa tými najkurióznejšími bazénovými nálezmi:

Z farmy do wellnessu

Ako sa len roku 2014 začudovali plavci vo verejnom bazéne, keď sa k nim pridala krava. Takéto správanie nie je neobvyklé a priezračná voda láka zvieratá rovnako silno, ako priťahuje malé deti. Jelene, losy a iné kopytníky sa síce do bazéna dostanú, no v momente, keď už sa vykúpali dosť sa z neho nevedia dostať von. Inštinkty nenašepkávajú načo sú schodíky... Celá príhoda s kravou je zdokumentovaná aj na videu a nájdete ju poľahky na webe.

Lepšie ako močiar

Niekedy sa aj krokodílom stane, že majú svojej bažiny plné zuby. Potvrdiť to vie aj floridský manželský pár, ktorý zistil, že ich nový dom má pôvodného obyvateľa - dvaapolmetrového krokodíla, ktorý si rád ležérne zapláva v ich bazéne. Kým ale stihla prísť na pomoc privolaná hliadka, návštevník v luxusnej koži dal nohy na plecia. Nabudúce si snáď nezabudnú bazén zakryť plachtou.

Nebola to ponorka

Niekedy sa aj skúsenému vodičovi vymknú veci spod kontroly. Stalo sa to aj Texasanovi, ktorý o štvrtej nadránom vpálil cez plot rovno k susede do bazéna. Hoci sa majiteľke olejová škvrna na čírej hladine nepozdávala, je vlastne rada - bazén ako hradná priekopa ochránil dom pred priamym nárazom.

Nerozhodný macko

V Kanade majú medveďov hnedých neúrekom. Príhoda obyvateľov Vancouvru je však stále neuveriteľná - keď pozreli z okna, zbadali veľkého hnedého medveďa rovno vo svojom bazéne. Zdá sa však, že sa mu voda v ňom zdala trochu chladná, pretože si to odtiaľ namieril rovno do vírivky. Užil si asi štvrťhodinu relaxu obklopený tryskami pred tým, ako so vztýčenou hlavou odkráčal späť do lesa.

Nepozvaný

Kým zvieratám odpúšťame ľahšie, nevítaný hosť z ľudskej ríše je už pre mnohých naozaj silná káva. Ešte horšie je, ak nejde len o "dovolenkára", ale do bazéna sa nasáčkuje rovno nudista. Neuveriteľné? Istá Kanaďanka by vám vedela porozprávať o tom, ako po návrate domov našla vo svojom bazéne osobu bez šiat a bez hanby. Možno by pomohol ostnatý drôt...

Zdá sa, že na ochranu pred neželanými návštevníkmi nie je na zahodenie riadny plot a rovnako ani plachta na bazén. U nás našťastie krokodíla vo svojom bazéne (pravdepodobne) nenájdete, no v bazénoch môže ľahko plávať aj to, čo na prvý pohľad nevidíme - baktérie, vírusy a parazity. Siahnite preto po bazénovej chémii z našej letnej ponuky.

Predchádzajúci článok
Vysokotlakový čistič za fantastickú cenu 149 €
Nasledujúci článok
Fasádne lepidlo Emporio Beta za špeciálnu cenu
keyboard_arrow_up