Budúcnosť je bezkáblová

Tipy a triky

Ak zvažujete nákup nových strojov a nástrojov vedzte, že bez kábla to ide ľahšie. Dnes už akumulátorové zariadenia poľahky konkurujú tým s káblom. V kategóriách sila, krútiaci moment aj životnosť sú tieto dva typy na nerozoznanie.

ibv - Blog Web 2 768x416 - Budúcnosť je bezkáblová

Prečo je to bez kábla lepšie

Zariadenia nie sú len ľahké a silné, ale ich batéria má aj extrémnu životnosť. Lithium - iontový akumulátor dnešnej doby už časom nestráca svoju kapacitu (tak, ako to bolo v minulosti).

Čo ešte? Nenahraditeľným benefitom je aj fakt, že dnes postačuje jeden typ batérie pre kopec rôznych zariadení. Nie ste predsa chobotnica - v jednom momente vám stačí pracovať len s jedným z nich, a teda kým jeden akumulátor používate ten druhý sa zatiaľ pripravuje na ďalší výkon. Náhradných batérií a nabíjačiek môžete mať koľko len chcete.

Okrem toho, že šťava je vždy poruke a netreba sa starať o to, či máte funkčné vedenie, zástrčku, či dostatočne dlhú predlžovačku, je výhodou aj kompaktná veľkosť zariadenia a flexibilita pri práci s ním.

Žiadne káble majú aj ďalšiu pridanú hodnotu - bezpečnosť. Nikto a nič sa do kábla nezamotá, nepotkne, či nehrozí jeho prerezanie, alebo pretrhnutie.

Uloženie týchto zariadení je tiež omnoho jednoduchšie. Nič netreba zmotávať, nič netreba rozmotávať. Prenosný nástroj po použití skrátka uložíte do zásuvky a hotovo.

Čo ešte treba vylepšiť

Hoci my ľudia sme tvory šikovné, niekedy sme zábudliví. Preto sa stane, že baterka sa vybije práve v momente, keď ju budete súrne potrebovať. Kolega totiž včera utekal po práci do kina a nabíjanie úplne pustil z hlavy. Také sú Murphyho zákony... Mať tak aplikáciu, ktorá pošle notifikáciu o nízkej hladine energie v akumulátore by možno mnohým veci zjednodušilo.

Niektoré tieto zariadenia tiež s postupne ubúdajúcou hladinou energie prestávajú fungovať ako keď je v nich batéria plná. Technológie však napredujú míľovými krokmi, takže môžeme očakávať, že táto mrzutosť bude vyriešená raz - dva.

Predchádzajúci článok
Akumulátorová kosačka Makita
Nasledujúci článok
Krovinorez Worcraft
keyboard_arrow_up