Ako z vlastnej záhradky

Tipy a triky

Možno máte v pamäti obrazy zo svojho detstva, keď ste sa s úsmevom škrabali na stromy a vidina chuti sladkého ovocia vás hnala vyššie a vyššie. Sediac na konári koštovať dary zeme a kôstky huncútsky pľuvať rovno dolu.

ibv - samozber 768x510 - Ako z vlastnej záhradky

Takéto spomienky môžu mať aj vaši najmenší a vy stále môžete bývať v byte, či dome s okrasnou záhradou. O čo teda ide? Aj u nás nájdete čarovné miesta plné ovocnej vône a slnečných lúčov. Farmy, kde samozber môže byť vaším spoločným zážitkom.

Samozber funguje, funguje aj u nás a funguje dobre. Šťavnaté, čerstvé, vlastnou prácou získané, okrem toho zaručene bio a nespochybniteľne naše, made in Slovakia. Presne také dobroty vďaka nemu môžete ochutnať. Prečo by ste mali? Aby ste zažili tú atmosféru, aby ste cítili tú vôňu, aby ste mohli ochutnať, pred tým, ako nakúpite, aby ste si mohli vybrať presne na to, čo chcete a plánujete - na sušenie, na zaváranie, na varenie, ...

Tento spôsob "nakupovania" poteší aj váš rodinný rozpočet. Keďže veľa nákladov odpadá, konečná cena je omnoho priaznivejšia, než tá bežná v obchodoch. Na farmách nemusia najímať niekoho, kto plody pozberá, netreba skladové priestory, nákladnú prepravu, či predajné priestory, keďže všetko putuje priamo z polí na stoly.

Pre tých, ktorí si nechcú vyhŕňať rukávy a zamazať ruky majú na farmách predsa len možnosť "prísť na hotové" - nakúpiť už nazbierané.

Sezónnosť určuje, kedy, kde a čo na vás čaká. Kam teda vyraziť za samozberným zážitkom? Nech sa páči, pár tipov od nás:

  1. Ovocie - jahody, čerešne, višne, maliny,marhule, čučoriedky, slivky, jablká, hrušky
  2. Zelenina - hrášok, paradajky, paprika, šalát, kukurica
  3. Špeciány tip - levanduľa, kukuričné bludisko

Veríme, že si vyberiete to svoje a hlavne, že sa dobre zabavíte a dosýta najete.

Predchádzajúci článok
Zbierajte popadané ovocie bez zohýbania
Nasledujúci článok
KB BLOK: najjednoduchšie svahy s tvarovkami
keyboard_arrow_up