50 odtieňov šedej

Tipy a triky

ibv - Pinterest 50odtienov 768x500 - 50 odtieňov šedej

 

Rok 2018 priniesol so sebou nový sivý trend. Jemný a sofisitkovaný. Pozrieme sa na to, prečo a ako betón v interiéri funguje a ako ním viete vyjadriť svoj vkus a osobný štýl.

Betónový povrch a industriálny dizajn idú ruka v ruke. Pre mnohých sa tento materiál spája s príjazdovou cestou, základmi stavby, či terasou... Predstavte si priestranný interiér, betónové podlahy a kopec voľného miesta. Môže to byť sklad. A môže to byť aj štýlový moderný byt. So štipkou odvahy môžu ako dekorácie slúžiť aj stroje z čias minulých.

Iná podlaha

V prípade podlahy je betón oproti drevu lacnejšou alternatívou. Betónová podlaha je absolútne eko a má skvelé vlastnosti - výborne udržiava teplo a tiež chráni proti vlhkosti, čo z nej robí ideálnu voľbu pre kúpeľne. Ak ju použijete ako základ, ďalej môžete betónovú podlahu prekrývať inými materiálmi, alebo môžete betón nechať viditeľný. Neviete sa rozhodnúť? Časť prekryte, časť nechajte vykúkať.

Dekoratívna omietka

Ak sa vám zdajú betónové podlahy príliš, môžete tento look dopriať vašej stene. Táto výpoveď o štýle hovorí jasne a nahlas. Pomôže podčiarknuť všetko naokolo a pomáha tvoriť atmosféru s ostatnými elementami. Betónový povrch na stene vynikne najlepšie, ak to nepreženiete. Jedna naozaj stačí. Inak riskujete, že miestnosť bude pôsobiť chladne a sivej bude až príliš veľa.

To pravé ohnisko

Vynikajúce možnosti sú aj v prípade interiérových prvkov - krb, pracovný pult, či stolík budú v betónovom šate fungovať. Môžete skúsiť naozaj len malé detaily - interiérové doplnky alebo svetlo. Neutrálne sivé odtiene dávajú vyniknúť textúre betónu. Tá je vizuálne zaujímavá a dá sa ešte viac zdôrazniť, ak betón kombinujete s prírodnými materiálmi. Betónová dominanta sa stáva v interiéri tzv. ohniskom - miestom, kam sústredíte pozornosť. Použite tento materiál na okamžité upútanie a tiež na uzemnenie priestoru. Hoci je betón dlhodobo komerčným materiálom, nebojte sa ho použiť aj doma. Je pevný, tvárny a vydrží s vami skutočne dlho.

Na začiatku je betón pracným materiálom. To, čo si ale "odkrútite" na začiatku vyváži následná údržba, ktorá je skutočne jednoduchá. To, ako sa starať o betónové povrchy určuje každý výrobca pre svoje výrobky individuálne. Všeobecne si však vystačíte s handričkou a jemným čistiacim prostriedkom. Tento vďačný trendy materiál je naozaj v kurze. Nezabudnite naň pri budúcej rekonštrukcii, či renovácii.

Načerpť Pinterestovú inšpiráciu môžete po kliknutí na obrázok v úvode článku alebo tu.

Predchádzajúci článok
Dokonalý betónový efekt s Botament BO
Nasledujúci článok
Vyhrajte v našej Facebookovej súťaži!
keyboard_arrow_up